تنظیمات برنامه

تنظیمات کلی

ادامه پخش از زمان قبلی

فعال کردن این گزینه باعث میشود پخش هر ویدیو از زمانی که آخرین بار متوقف شده است ادامه یابد.

توقف پخش هنگام غیرفعال شدن پنجره

فعال کردن این گزینه باعث میشود هنگامی که برنامه دیگری فعال شود پخش متوقف و با فعال شدن مجدد پلیر پخش ادامه یابد.

دانلود شبانه

در صورتی که به اینترنت شبانه ارزان قیمت دسترسی دارید یا میخواهید فایل ها در طول شب دانلود شوند با انتخاب زمان شروع و پایان دانلود شبانه این قابلیت را فعال کرده و سپس فایل های مورد نظر را به لیست دانلود شبانه اضافه نمایید.

برای اطلاعات بیشتر راهنمای دانلود شبانه را نیز مطالعه کنید.

از ساعت

زمان فعال شدن دانلود شبانه را تعیین میکند.

تا ساعت

زمان پایان دانلود شبانه را تعیین میکند.

توجه داشته باشید طی ساعت تعیین شده برنامه باید باز و در حال اجرا باشد.

تنظیمات شبکه

بافر

در صورتی که سرعت اینترنت شما کم است میتوانید با افزایش مقدار بافر از تکه تکه پخش شدن ویدیو جلوگیری کنید.

دانلود فایل با پیچیدگی پایین

فعال کردن این گزینه باعث میشود در صورت فایل پیچیدگی پایین این نسخه دانلود و پخش شود. در صورتی که دستگاه شما قدرت پردازشی کافی ندارد این گزینه را فعال نمایید.

تنظیمات تصویر

دیکود توسط سخت افزار

این گزینه فقط در گوشی های اندروید در دسترس است و فعال کردن آن باعث میشود دیکود ویدیو توسط پردازنده اختصاصی این کار صورت گیرد.

پردازش تصویر توسط پردازنده گرافیک

فعال کردن این گزینه باعث میشود عملیات پردازش و نمایش تصاویر توسط پردازنده گرافیکی صورت بگیرد و بار پردازشی پردازنده مرکزی کمتر گردد. در گوشی های اندروید به علت توان کمتر پردازش گرافیکی فعال کردن این گزینه به پخش بسیار بهتر ویدیوها کمک میکند.

کیفیت پخش

در صورتی که پردازنده مرکزی یا گرافیکی دستگاه شما ضعیف است و ویدیوها با مکث پخش میشوند برای جلوگیری از افت فریم میتوانید کیفیت پخش را کاهش دهید.

تنظیمات صدا

خروجی صدا

در صورتی که میخواهید صدا از خروجی خاصی پخش شود این گزینه را تغییر دهید.

سمپل‌تایپ و سمپل‌ریت

خصوصیات صدایی که به کارت صدا فرستاده میشنود را تعیین میکنند. زمانی که این مقادیر بر روی Auto باشد، پخش کننده سعی میکند بهترین تنظیمات را از کارت صدا دریافت کند ولی ممکن است کارت صدا این تنظیمات را اشتباه اعلام کند و در پخش صدا مشکل ایجاد شود. در این حالت میتوانید به صورت دستی این تنظیمات را با توجه به کارت صدای خود تعیین کنید.

پخش صدای مونو

فعال کردن این گزینه باعث میشود صداهای استریو به مونو تبدیل شده و از هر دو اسپیکر به طور همزمان پخش شوند.

ریست برنامه

با انتخاب این گزینه دیتابیس برنامه حذف شده و برنامه ریستارت میشود. ریست برنامه باعث حذف فایل های دانلود شده نمیشود.

خطاهای احتمالی

خطاهای شبکه

در زیر برخی از خطاهای معمول شبکه که هنگام ثبت و باز کردن دوره و یا دانلود فایل ممکن است روی دهند لیست شده اند. عموم خطاهای شبکه در وهله اول بر اثر دستکاری ارتباطات توسط فایروال آنتی ویروس و در وهله بعدی به علت مشکلی از سوی ارائه دهنده اینترنت روی میدهند.

خطای 3 – پیدا نشدن هاست

در صورتی که برنامه نتواند ip آدرس سرور را از دامنه پیدا کند این خطا روی میدهد. لطفا DNS سرور خود را بر روی 8.8.8.8 و 8.8.4.4 که سرورهای DNS گوگل هستند تنظیم کرده و مجددا تلاش نمایید.

خطای 5 – تایم اوت شدن اتصال

هنگامی که پس از 30 ثانیه اتصال به سرور برقرار نشود این خطا روی میدهد. علت این خطا عموما از فایروال یا آنتی ویروس و یا مشکلی از سوی تامین کننده اینترنت است. لطفا ابتدا با یک اینترنت دیگر مجددا تلاش و اگر مشکل همچنان وجود داشت تنظیمات فایروال را بررسی نمایید.

خطای 6 – خطا در ارتباط SSL

این خطا زمانی روی میدهد که دستکاری در ارتباط رمزگذاری شده بین برنامه و سرور روی دهد. در نسخه ۴ برنامه این خطا در دستگاه های قدیمی که سرتیفیکت روت let’s encrypt در آنها در تاریخ 30 سپتامبر منقصی شده بود روی میدهد که در نسخه 5 رفع شده است. در صورتی که این خطا را در نسخه 5 دریافت کردید به احتمال زیاد علت آن دستکاری ارتباطات رمزگذاری شده توسط فایروال آنتی ویروس است.

خطای 99 – خطای نامشخص شبکه

این خطا عموما به علت جلوگیری فایروال ویندوز یا آنتی ویروس ها روی میدهد. لطفا ابتدا فایروال را غیرفعال کنید و اگر مشکل رفع شد برنامه را به لیست سفید فایروال اضافه نمایید.